Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM70-201R3LFTR13
HM70-201R3LFTR13
5S-HM70-201R3LFTR13
HM70-201R3LFTR13
FIXED IND 1.33UH 13A 3.74 MOHM
Product Description
| Series: | HM70 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.33|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 13A |
| Q @ Freq: | 16A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 3.74 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 180??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.413"" L x 0.345"" W (10.50mm x 9.00mm)","0.177"" (4.50mm)" |