Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM70-101R0LFTR13
HM70-101R0LFTR13
5S-HM70-101R0LFTR13
HM70-101R0LFTR13
FIXED IND 1UH 15A 2.9 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM70 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 15A |
| Q @ Freq: | 16A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.9 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 180??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.413"" L x 0.345"" W (10.50mm x 9.00mm)","0.146"" (3.70mm)" |