Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-10501R5NLF13
HM66A-10501R5NLF13
5S-HM66A-10501R5NLF13
HM66A-10501R5NLF13
FIXED IND 1.5UH 8.3A 5.8 MOHM
Product Description
| Series: | HM66A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 8.3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.197"" (5.00mm)" |