Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-07286R8MLF13
HM66A-07286R8MLF13
5S-HM66A-07286R8MLF13
HM66A-07286R8MLF13
FIXED IND 6.8UH 1.3A 71 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 71 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.118"" (3.00mm)" |