Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-06305R0NLF13
HM66A-06305R0NLF13
5S-HM66A-06305R0NLF13
HM66A-06305R0NLF13
FIXED IND 5UH 1.85A 31.1 MOHM
Product Description
| Series: | HM66A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 5|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.85A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 31.1 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.248"" L x 0.244"" W (6.30mm x 6.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |