Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-0628330MLF13
HM66A-0628330MLF13
5S-HM66A-0628330MLF13
HM66A-0628330MLF13
FIXED IND 33UH 690MA 216 MOHM
Product Description
| Series: | HM66A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 33|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 690mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 216 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.110"" (2.80mm)" |