Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-0530100MLF13
HM66A-0530100MLF13
5S-HM66A-0530100MLF13
HM66A-0530100MLF13
FIXED IND 10UH 1.33A 90 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.33A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 90 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.209"" L x 0.209"" W (5.30mm x 5.30mm)","0.118"" (3.00mm)" |