Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-0520330MLF13
HM66A-0520330MLF13
5S-HM66A-0520330MLF13
HM66A-0520330MLF13
FIXED IND 33UH 440MA 455 MOHM
Product Description
| Series: | HM66A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 33|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 440mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 455 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.209"" L x 0.209"" W (5.30mm x 5.30mm)","0.079"" (2.00mm)" |