Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66A-04201R2NLF13
HM66A-04201R2NLF13
5S-HM66A-04201R2NLF13
HM66A-04201R2NLF13
FIXED IND 1.2UH 1.4A 70 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.4A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.165"" L x 0.165"" W (4.20mm x 4.20mm)","0.079"" (2.00mm)" |