Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-801R5LFTR13
HM66-801R5LFTR13
5S-HM66-801R5LFTR13
HM66-801R5LFTR13
FIXED IND 1.5UH 10A 8.1 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 10A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 8.1 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.402"" L x 0.394"" W (10.20mm x 10.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |