Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-508R2LFTR13
HM66-508R2LFTR13
5S-HM66-508R2LFTR13
HM66-508R2LFTR13
FIXED IND 8.2UH 1.6A 53 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.6A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 53 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,10kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.224"" W (5.70mm x 5.70mm)","0.118"" (3.00mm)" |