Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-40101LFTR13
HM66-40101LFTR13
5S-HM66-40101LFTR13
HM66-40101LFTR13
FIXED IND 100UH 360MA 1.2 OHM
Product Description
| Series: | HM66 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 360mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,10kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.224"" W (5.70mm x 5.70mm)","0.079"" (2.00mm)" |