Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-301R8LFTR13
HM66-301R8LFTR13
5S-HM66-301R8LFTR13
HM66-301R8LFTR13
FIXED IND 1.8UH 2.2A 27.5 MOHM
Product Description
| Series: | HM66 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.2A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 27.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.185"" W (4.70mm x 4.70mm)","0.118"" (3.00mm)" |