Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-205R6LFTR13
HM66-205R6LFTR13
5S-HM66-205R6LFTR13
HM66-205R6LFTR13
FIXED IND 5.6UH 800MA 170 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 170 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.185"" W (4.70mm x 4.70mm)","0.083"" (2.10mm)" |