Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-201R0LFTR13
HM66-201R0LFTR13
5S-HM66-201R0LFTR13
HM66-201R0LFTR13
FIXED IND 1UH 1.72A 45 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM66 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.72A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 45 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.185"" W (4.70mm x 4.70mm)","0.083"" (2.10mm)" |