Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM66-152R2LFTR7
HM66-152R2LFTR7
5S-HM66-152R2LFTR7
HM66-152R2LFTR7
FIXED IND 2.2UH 1.2A 72 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.2A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 72 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.150"" L x 0.150"" W (3.80mm x 3.80mm)","0.073"" (1.85mm)" |