Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM65-P1R0LFTR13
HM65-P1R0LFTR13
5S-HM65-P1R0LFTR13
HM65-P1R0LFTR13
FIXED IND 1UH 20A 2.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM65 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 20A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2.5 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.492"" W (13.50mm x 12.50mm)","0.236"" (6.00mm)" |