Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM65-H6R0LFTR13
HM65-H6R0LFTR13
5S-HM65-H6R0LFTR13
HM65-H6R0LFTR13
FIXED IND 6UH 8A 11.4 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM65 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 8A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 11.4 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.492"" W (13.50mm x 12.50mm)","0.220"" (5.60mm)" |