Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM65-100LFTR13
HM65-100LFTR13
5S-HM65-100LFTR13
HM65-100LFTR13
FIXED IND 10UH 5A 13.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM65 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 13.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.492"" W (13.50mm x 12.50mm)","0.220"" (5.60mm)" |