Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM62-3715100MLFTR
HM62-3715100MLFTR
5S-HM62-3715100MLFTR
HM62-3715100MLFTR
FIXED IND 10UH 900MA 286 MOHM
Product Description
| Series: | HM62 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 900mA |
| Q @ Freq: | 1.25A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 286 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.102"" W (2.80mm x 2.60mm)","0.039"" (1.00mm)" |