Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM62-26101R0NLFTR
HM62-26101R0NLFTR
5S-HM62-26101R0NLFTR
HM62-26101R0NLFTR
FIXED IND 1UH 1.4A 92 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM62 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.4A |
| Q @ Freq: | 1.77A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 92 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.102"" W (2.80mm x 2.60mm)","0.039"" (1.00mm)" |