Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM61-20471LFTR13
HM61-20471LFTR13
5S-HM61-20471LFTR13
HM61-20471LFTR13
FIXED IND 470UH 390MA 2 OHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 470|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 390mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2 Ohm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 2.8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.335"" L x 0.250"" W (8.51mm x 6.35mm)","0.224"" (5.70mm)" |