Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM61-102R7LFTR7
HM61-102R7LFTR7
5S-HM61-102R7LFTR7
HM61-102R7LFTR7
FIXED IND 2.7UH 1A 33 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM61 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 2.7|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 33 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 47MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.189"" L x 0.165"" W (4.80mm x 4.20mm)","0.185"" (4.70mm)" |