Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM56-13131R2LF
HM56-13131R2LF
5S-HM56-13131R2LF
HM56-13131R2LF
FIXED IND 1.2UH 20A 1.3 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM56 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 20A |
| Q @ Freq: | 35A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.3 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.512"" L x 0.512"" W (13.00mm x 13.00mm)","0.374"" (9.50mm)" |