Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM56-11123R0LF
HM56-11123R0LF
5S-HM56-11123R0LF
HM56-11123R0LF
FIXED IND 3UH 18A 7.5 MOHM TH
Product Description
Series:HM56
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:3|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):18A
Q @ Freq:22A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:7.5 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.461"" W (11.00mm x 11.70mm)","0.394"" (10.00mm)"