Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM56-11121R0LF
HM56-11121R0LF
5S-HM56-11121R0LF
HM56-11121R0LF
FIXED IND 1UH 28A 2 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM56 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 28A |
| Q @ Freq: | 37A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.433"" L x 0.461"" W (11.00mm x 11.70mm)","0.394"" (10.00mm)" |