Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM56-10100R15LF
HM56-10100R15LF
5S-HM56-10100R15LF
HM56-10100R15LF
FIXED IND 150NH 68A 0.6 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM56 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 150nH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 68A |
| Q @ Freq: | 100A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 0.6 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.394"" (10.00mm)" |