HM55-321R0LF
5S-HM55-321R0LF
HM55-321R0LF
FIXED IND 1UH 40A 1.25 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM55 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 40A |
| Q @ Freq: | 56A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.25 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.532"" L x 0.532"" W (13.50mm x 13.50mm)","0.492"" (12.50mm)" |