HM53-507R0VLF
5S-HM53-507R0VLF
HM53-507R0VLF
FIXED IND 7UH 20.9A 5.6 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 20.9A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 5.6 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"1.339"" Dia x 0.843"" W (34.00mm x 21.40mm)",- |