HM53-407R0HLF
5S-HM53-407R0HLF
HM53-407R0HLF
FIXED IND 7UH 13.5A 7.9 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 13.5A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 7.9 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"1.012"" Dia (25.70mm)","0.709"" (18.00mm)" |