HM53-306R8VLF
5S-HM53-306R8VLF
HM53-306R8VLF
FIXED IND 6.8UH 11.1A 8.3 MOHM
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 11.1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 8.3 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.874"" Dia x 0.547"" W (22.20mm x 13.90mm)",- |