HM53-20350HLF
5S-HM53-20350HLF
HM53-20350HLF
FIXED IND 35UH 4.9A 29.1 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 35|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.9A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 29.1 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.850"" Dia (21.60mm)","0.535"" (13.60mm)" |