HM53-101R6VLF
5S-HM53-101R6VLF
HM53-101R6VLF
FIXED IND 1.6UH 21A 6.5 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 21A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 6.5 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.669"" Dia x 0.354"" W (17.00mm x 9.00mm)",- |