HM53-007R8HLF
5S-HM53-007R8HLF
HM53-007R8HLF
FIXED IND 7.8UH 5.7A 12.9 MOHM
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 7.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.7A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 12.9 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.669"" Dia (17.00mm)","0.532"" (13.50mm)" |