HM53-002R0HLF
5S-HM53-002R0HLF
HM53-002R0HLF
FIXED IND 2UH 8.5A 4.8 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 8.5A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4.8 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.630"" Dia (16.00mm)","0.354"" (9.00mm)" |