HM53-001R6HLF
5S-HM53-001R6HLF
HM53-001R6HLF
FIXED IND 1.6UH 8A 4 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM53 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 8A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.630"" Dia (16.00mm)","0.433"" (11.00mm)" |