HM51-8R2KLF
5S-HM51-8R2KLF
HM51-8R2KLF
FIXED IND 8.2UH 6.2A 13 MOHM TH
| Type: | - |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 6.2A |
| Q @ Freq: | 9.89A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 13 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.492"" Dia x 0.906"" L (12.50mm x 23.00mm)",- |