HM51-100KLF
5S-HM51-100KLF
HM51-100KLF
FIXED IND 10UH 5.4A 17 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM51 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 5.4A |
| Q @ Freq: | 8.7A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 17 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.492"" Dia x 0.906"" L (12.50mm x 23.00mm)",- |