HM50-560KLF
5S-HM50-560KLF
HM50-560KLF
FIXED IND 56UH 1.33A 140 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM50 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 56|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.33A |
| Q @ Freq: | 1.7A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 140 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.295"" Dia x 0.630"" L (7.50mm x 16.00mm)",- |