Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM37-1007R19LF
HM37-1007R19LF
5S-HM37-1007R19LF
HM37-1007R19LF
FIXED IND 190NH 42A 0.37 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM37 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 190nH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 42A |
| Q @ Freq: | 50A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 0.37 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.394"" L x 0.276"" W (10.00mm x 7.00mm)","0.354"" (9.00mm)" |