Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM36-13116R0LFTR13
HM36-13116R0LFTR13
5S-HM36-13116R0LFTR13
HM36-13116R0LFTR13
FIXED IND 6UH 10A 4.92 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM36 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 10A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 4.92 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,0504 (1210 Metric),0504 (1311 Metric),"0.516"" L x 0.441"" W (13.10mm x 11.20mm)","0.315"" (8.00mm)" |