Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM36-12111R4LFTR13
HM36-12111R4LFTR13
5S-HM36-12111R4LFTR13
HM36-12111R4LFTR13
FIXED IND 1.4UH 20A 1.7 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM36 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.4|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 20A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.7 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,0504 (1210 Metric),0504 (1211 Metric),"0.492"" L x 0.413"" W (12.50mm x 10.50mm)","0.256"" (6.50mm)" |