Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM17A-108331LF
HM17A-108331LF
5S-HM17A-108331LF
HM17A-108331LF
FIXED IND 330UH 790MA 690 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 330|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 790mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 690 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial - 4 Leads,-,"0.394"" Dia (10.00mm)","0.335"" (8.50mm)" |