Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM17A-106561LF
HM17A-106561LF
5S-HM17A-106561LF
HM17A-106561LF
FIXED IND 560UH 480MA 1.9 OHM TH
| Type: | - |
| Inductance: | 560|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 480mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.9 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial - 4 Leads,-,"0.394"" Dia (10.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |