Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM17A-106181LF
HM17A-106181LF
5S-HM17A-106181LF
HM17A-106181LF
FIXED IND 180UH 840MA 560 MOHM
Product Description
Series:HM17A
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:180|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):840mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:560 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial - 4 Leads,-,"0.394"" Dia (10.00mm)","0.256"" (6.50mm)"