Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM17A-1010821LF
HM17A-1010821LF
5S-HM17A-1010821LF
HM17A-1010821LF
FIXED IND 820UH 590MA 1.3 OHM TH
| Type: | - |
| Inductance: | 820|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 590mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.3 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial - 4 Leads,-,"0.394"" Dia (10.00mm)","0.413"" (10.50mm)" |