Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM17A-1010102LF
HM17A-1010102LF
5S-HM17A-1010102LF
HM17A-1010102LF
FIXED IND 1MH 530MA 1.7 OHM TH
Product Description
| Series: | HM17A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 530mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.7 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial - 4 Leads,-,"0.394"" Dia (10.00mm)","0.413"" (10.50mm)" |