Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM17A-1010101LF
HM17A-1010101LF
5S-HM17A-1010101LF
HM17A-1010101LF
FIXED IND 100UH 1.7A 160 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM17A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.7A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 160 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial - 4 Leads,-,"0.394"" Dia (10.00mm)","0.413"" (10.50mm)" |