HM17-895390LF
5S-HM17-895390LF
HM17-895390LF
FIXED IND 39UH 1.4A 80 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM17 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 39|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.4A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.307"" Dia (7.80mm)","0.374"" (9.50mm)" |