HM17-664560LF
5S-HM17-664560LF
HM17-664560LF
FIXED IND 56UH 800MA 260 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM17 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 56|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 260 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.236"" Dia (6.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |